Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

      Wszystko ma swój czas. Jest więc pora na beztroską zabawę i poważną pracę. Zgodnie z tym wakacje Anno Domini 2015 minęły bezpowrotnie, a w ich miejsce nastał wrzesień. Zaczynamy więc kolejny rok szkolnej przygody, pamiętając, że za włożony trud czeka nas nagroda w czerwcu.

      Punktualnie o 10.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, a Pani Dyrektor Mirosława Jamróz powitała serdecznie gimnazjalistów, nauczycieli i rodziców. W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas drugich, usłyszeliśmy owpływie edukacji na życie każdego z nas, pośmialiśmy się ze szkolnych żartów i zadumaliśmy się nad przyszłością. Podczas uroczystej inauguracji pamiętaliśmy również o tym, że pierwszego września 1939 roku dzwonek nie wybrzmiał, a zamiast babiego lata  w powietrzu unosiły się pchane żądzą zagłady polskości stalowe odłamki bomb.

 

 

      A teraz pora się już spakować na pierwsze lekcje. Oprócz zeszytów i książek warto przynosić ze sobą do szkoły odrobinę życzliwości, szczyptę wiary i pogodę ducha. Bo przecież będzie dobrze! A wtedy i szkoła się do nas uśmiechnie.