Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie

     W dniach od 21 maja do 15 czerwca 2018 r., na boisku do gry w piłkę siatkową przy Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie, odbyły się rozgrywki w piłkę siatkową drużyn mieszanych (dziewcząt i chłopców).

Organizatorem rozgrywek było Gimnazjum w Bodaczowie przy współpracy z Urzędem Miejskim, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Miejskim Domem Kultury w Szczebrzeszynie.

Celem rozgrywek była popularyzacja piłki siatkowej, propagowanie zdrowych form aktywności fizycznej oraz aktywna forma spędzania wolnego czasu.

W turnieju wzięło udział 4 drużyny, reprezentujących gospodarzy oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bodaczowie. We wspólnej zabawie powiązanej z rywalizacją sportową udział wzięło 63 osoby.

Rozgrywki przeprowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych:

I KATEGORIA         Klasa II gimnazjum oraz VII SP – rocznik 2003/2004

II KATEGORIA         Klasa III gimnazjum – rocznik 2002

W kategorii I drużyną zwycięską okazała się klasa II z Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie.

W kategorii II zwyciężyła drużyna z klasy III gimnazjum ( grupa I )

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a pozostałe drużyny dyplomy. Organizatorzy turnieju przyznały również puchar drużynie ze Szkoły Podstawowej  w Bodaczowie, która w zaciętej rywalizacji sportowej zdobyła II miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się uczeń III klasy Gimnazjum w Bodaczowie - Wiktor K.

Podsumowanie turnieju odbyło się w dniu 22.06. 2018 r., podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Obiekt sportowy, na którym rozegrano turniej, powstał ze środków gminy Szczebrzeszyn oraz dofinansowania z UE w ramach działania ,,wdrażania lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętego PGOW 2007-2013”.