Gimnazjum im. Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie

      27 września 2018r. w Filharmonii Lubelskiej odbył się Koncert „Wdzięczni za niepodległość” zorganizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Wojewodą Lubelskim, Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, oraz podsumowanie konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej”. Laureaci - uczniowie i nauczyciele szkół z całego województwa oraz bohaterowie ich opowieści zostali uhonorowani dyplomami i okolicznościową publikacją pt. „Tak niezwykli w swojej zwyczajności” wydaną nakładem Lubelskiego Kuratorium Oświaty.
     Laureatem, autorem biografii już absolwentki naszej szkoły Wiktorii Budzyńskiej został nauczyciel języka polskiego Pan Tomasz Tomczewski. Pan Tomasz w piękny sposób ukazał sylwetkę Wiktorii, która swoją postawą oraz zaangażowaniem w naukę i pracę, a także działalność społeczną daje przykład życia wypełnianego budowaniem różnorodnego dobra. Uroczystość była wielkim wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych w sali

koncertowej Filharmonii Lubelskiej.


      Wersja elektroniczna publikacji konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli  na 100-lecie Niepodległej” dostępne są na stronie internetowej Kuratorium w zakładce Szkoły dla Niepodległej – Informacje Kuratorium.